8 липня 2008 року / 19:09
Іванофранківці не хочуть дострокових виборів до Верховної Ради
Категорія: Суспільство
«Електоральні настрої населення Івано-Франківська — червень 2008 року» — тема прес-конференції, що відбулася з ініціативи Українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» у прес-клубі реформ. Методом інтерв'ю було опитано 600 респондентів, які репрезентують доросле населення міста, тобто віком від 18 років. За похибку соціологи визначають 3 відсотки.
Електор — слово французького походження на окреслення виборця в період буржуазної революції кінця XVIII століття. Революції відійшли в минуле, а 600 представників електорату були опитані за класичною методикою «обличчя до обличчя». Респондентами були особи віком від 18 років — тобто виборці, різні за освітою, статтю та соціальним станом.
Електоральні настрої аналізувались у Львові, Рівні, Луцькому, Тернополі та Івано-Франківську. Директор «Соціоінформу» назвав ці настрої мешканців соціальними та суспільно-політичними.
Третина опитаних в Івано-Франківську вважає, що ситуація в місті не змінилася з обранням нового міського голови. Четверта частина вважає, що ситуація погіршилась, а решта — більш оптимістична.
Першочерговими проблемами, якими має займатися міська влада Івано-Франківська на думку мешканців, є покращення роботи ЖЕКів, ремонт доріг, вивіз сміття, затори і будівництво дитячих майданчиків.
Найважливішими завданнями, які повинні ставити перед собою політичні партії, є вирішення господарських проблем міста та допомога соціально незахищеним верствам населення.
На Західній Україні більшість респондентів називають себе прихильниками національної демократії чи українського націоналізму. Наступною за популярністю ідеологічною течією є християнська демократія.
Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися завтра, то кожен п'ятий мешканець міста проголосував би проти всіх або взагалі не з'явився на виборчій дільниці. Ідею проведення дострокових виборів до Верховної Ради підтримують лише 13,5 % опитаних, зовсім не підтримують — 51,5 %.
Майже дві третини опитаних (64,3 %) вважають, що найкращою зовнішньополітичною орієнтацією для України є прямування до Європи. На Росію орієнтується 4,7 %, на Сполучені Штати Америки — 3,3 %. Дві третини опитаних проголосували б за вступ України до НАТО, якби такий референдум відбувся б найближчим часом.
Директор Українського регіонального центру вивчення громадської думки не назвав особи, яка замовила це дослідження. Повідомив лише, що це бізнесмен, не львів'янин, чи іванофранківець, але громадянин України.