4 липня 2008 року / 10:24
Меморіальний сквер — місце для скорботи, а не розваг
Категорія: Суспільство
Прикарпатські краєзнавці занепокоєні відношенням до меморіального скверу в Івано-Франківську. Тут поховано більше десяти тисяч осіб — борців за незалежність України, а зараз це місце й досі сприймається як місце для розваг та зона для вигулу собак.
Меморіальний сквер на місці колишнього міського кладовища був започаткований ще у 1782 році. Тут ховали українців і поляків, католиків та протестантів. У 1980 році міськвиконком наказав ліквідувати цвинтар. У червні 1989, коли розпочалася боротьба за незалежність, поховані тут особи були з пошаною згадані, хрести та могили — відновлені.
На цьому кладовищі поховано тисячі борців за волю і незалежність України, серед них — визначний політичний діяч Лев Бачинський, всесвітньовідомий композитор Денис Січинський, січові стрільці та депортовані.
Тепер меморіальний сквер рідко сприймають як скорботне та історичне місце. Тут, попри заборону, вигулюють собак, збирається молодь, щоб випити пива. Іншими словами, люди й досі вважають це місце парком для відпочинку та розваг.
Членів історико-краєзнавчого об'єднання «Моє місто» турбує таке відношення городян до меморіального скверу. Вони стараються вирішити цю проблему і пропонують виконкому Івано-Франківської міської ради створити комунальне підприємство «Меморіальний сквер», яке забезпечило б належний догляд та охорону скорботного місця і розпочало б відновлювальні роботи.
Обласній раді краєзнавці рекомендують підготувати подання до Кабінету Міністрів про створення на базі комунального підприємства «Меморіальний сквер» історико-меморіального заповідника «Станиславівський некрополь». Після цього члени «Мого міста» пропонують відновити могили та склепи похованих тут видатних осіб міста і краю.