23 червня 2008 року / 14:41
Настійливість гірських освітян
Категорія: Освіта
Питання закриття сільських шкіл в окремих регіонах держави є досить актуальними. Серед причин такої ситуації називають брак коштів, невелику кількість дітей шкільного віку тощо. Те, що цю проблему таки можна подолати, впевнені мешканці села Вороненко Яремчанської міської ради. Їхня, географічно найвища в Україні, школа є яскравим прикладом того, що бажання та наполегливість завжди є запорукою успіху.
Про те, що вороненківська загальноосвітня школа I ступеня не так давно була в аварійному стані, уявити важко. Тепер же цей навчальний заклад з упевненістю можна назвати зразковим: відремонтовані класи, охайні лазнички та нові меблі — це далеко не весь перелік того, чим може похвалитися ця початкова школа.
«Незалежно, де народилася дитина, вона повинна мати однакові умови: чи це місто, чи це найбільш віддалене село, — зазначив голова Івано-Франківської ОДА Микола Палійчук. — Повинні бути рівні умови для виховання і підростання нашої дитини. Щоб ми пізніше мали здорову націю, ми повинні мати здорових, правильно вихованих, правильно навчених дітей».
Освітяни кажуть, що друге дихання до села Вороненко та місцевої школи прийшло у 2002 році, коли міською радою взявся керувати Микола Палійчук. Тоді була зроблена дорога та розпочалися ремонтні роботи у школі.
На сьогодні у чотирьох класах вороненківської початкової школи навчається 30 діток, які забезпечені всім необхідним не лише для навчання, але й змістовного дозвілля. Ігровий, а віднедавна ще й спортивний майданчик додають сили малюкам здобувати початкову освіту.
Тепер у школі села Вороненко не можна погано навчатися чи кепсько працювати, адже у школі, з якої рукою до Говерли подати, створені найкращі умови для здобуття знань.