23 червня 2008 року / 20:09
Шана відважним воякам Карпатської Січі
Категорія: Політика
Іванофранківці та закарпатці вшанували пам'ять загиблих вояків Карпатської Січі. Поминальні заходи провели на Яблуницькому перевалі біля пам'ятного знаку. Там зібралися десятки людей, серед них — очевидці військових подій і представники влади.
Бажання мати свою державу для українців часто закінчувалося трагічно. Однією зі сторінок історії, яка принесла бодай недовгу, але все-таки незалежність, були події 1939 року, коли всі почули про Карпатську Україну.
Існування незалежної держави було недовге, по суті, закінчилось воно короткою боротьбою з угорськими окупантами. Бій був нерівний і не дав Карпатській Січі вистояти. Серед тих, котрі на смерть стояли за державу, було 14 галицьких хлопців. 12 років тому їхній прах віднайшли і перепоховали на Яблуницькому перевалі, де сьогодні стоїть символічний пам'ятний знак.
«Щоб мати гідне майбутнє, маємо добре знати славні та трагічні сторінки історії українського народу, — виступив до присутніх Василь Гладій, заступник голови ОДА. — Маємо добре знати своїх дідів: як вони жили, за що вони боролися, за що вони загинули. Маємо добре знати, де знаходяться їхні могили, щоби прийти до них зі словами подяки та шани».
Щороку до Яблуниці з'їжджаються десятки людей, аби вшанувати вояків Карпатської Січі, які 1939 року загинули від рук окупантів, захищаючи свою державу. Таких трагічних сторінок у нашій історії немало.
Про військові події тих часів та про героїв, які віддали своє життя за Україну, згадують ті, кому вдалося вижити. Серед них і пан Михайло Зеленчук, голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА: «Скоро буде 60 років, на другий рік, як клаптик української землі підняв питання на цілий світ і проголосив свою незалежність. Наша молодь з Галичини кинулась сюди, хто як міг, і створили армію Карпатської Січі».
Крім традиційних червневих акцій цього року тут відбулося відкриття та освячення каплички. Відтепер останки січовиків охоронятиме Матір Божа.