12 червня 2008 року / 13:10
Нові можливості обстеження в онкодиспансері
Категорія: Медицина, Технології
«Працюймо так, щоби Бог, дивлячись на нашу працю, тішився, а не смутився». Ці слова дуже доречні саме у онкологічному диспансері, адже тут працюють найсильніші духом люди, які свої волю, вміння та знання скеровують на допомогу пацієнтам. Тепер усім стане легше і працювати, і лікуватися, адже цей заклад отримав нове діагностичне обладнання — магнітнорезонансний томограф.
Головний лікар онкодиспансеру Володимир Романчук дякував усім причетним до хорошої справи людям: депутатам, посадовцям, будівельникам і медикам. В Україні до 1991 року був тільки один апарат магнітнорезонансної томографії. На сьогодні їх сорок, на Прикарпатті поки що один.
Спеціально навчені медики будуть працювати у дві зміни, всі хворі, з підозрою на онкозахворювання, за словами медиків, будуть діагностуватися безкоштовно. Решта — за записом, за направленням і, звичайно, за оплату, яка буде значно меншою, ніж у Києві, Ужгороді чи Львові.
Магнітнорезонансна томографія або ядерномагнітний резонанс — це відносно новий метод діагностики, що використовує сильне магнітне поле та радіохвилі для отримання зображень. Це надзвичайно чутливий метод обстеження, особливо стосовно захворювань головного мозку, хребта і суглобів. Він дозволяє бачити судини без уведення спеціальних контрастних засобів, знаходити анатомічні зміни головного мозку, хребта, печінки, нирок, органів малого тазу, виявити новотвори.
Цей метод подібний до комп’ютерної томографії, однак має ряд суттєвих переваг. Зокрема, магнітнорезонансний томограф не використовує рентгенівське випромінювання. Вартість апарата — 5,5 мільйонів гривень. Ще у 500 тисяч обійшлася реконструкція кабінетів магнітнорезонансної томографії.
«Живімо так, щоби Бог не дав хвороб ні нам, ні нашим дітям». А медикам напередодні професійного свята — низький уклін і людська шана.