4 червня 2008 року / 18:40
Місто, комфортне для людей, що пересуваються на візочках
Категорія: Суспільство, Соціальна сфера
Відділ транспорту і зв'язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради спільно з центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та державне комунальне підприємство «Електроавтотранс» провели навчально-практичний семінар «Користування тролейбусами, пристосованими до потреб інвалідів-візочників».
Життєвий шлях інвалідів, яких ми сором'язливо називаємо «людьми з особливими потребами», не встелений пелюстками квітів. Вони прямують дорогою, долаючи перешкоди — це засвідчив і черговий семінар.
Учасниками зібрання стали студенти дистанційної форми навчання Відкритого університету розвитку людини «Україна» Олег Лаврук і Тетяна Дороніна, представники благодійного фонду Івано-Франківської греко-католицької церкви «Карітас», Мальтійської служби допомоги, навчально-реабілітаційного центру, обласного товариства інвалідів «Надія і Довіра».
У грудні 1997 року Президент підписав Указ «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями». Комітетом доступності, що діє при міськвиконкомі на виконання цього документа при міському виконавчому комітеті створений комітет доступності, розроблено ряд заходів, які повинні полегшити життя людям з обмеженими можливостями.
Завдяки діяльності цього комітету, для перевезення інвалідів, які пересуваються на візках, придбано 4 спеціалізовані тролейбуси. Вони ходять на маршрутах № 1, 7 і 8.
«Мета — так розприділити тролейбуси, щоб була можливість для цієї людини заїхати, на певній зупинці вийти і зробити пересадку на інший тролейбус», — роз'яснив Ігор Ігнатів, начальник управління транспорту міськвиконкому.
Організатори семінару Ярослав Остапович, заступник начальника «Електроавтотрансу» та Леся Дикун, директор Івано-Франківського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді ознайомили учасників з правилами користування спеціалізованим транспортом, схемами ліній тролейбусів та графіком руху містом.
Ігор Ігнатів зауважив, що до сих пір деякі люди ставляться з недостатньою увагою до цих обділених долею людей і не пропускають їх в тролейбуси. Начальник управління транспорту звернувся до громадян з проханням в першу чергу дозволяти таким людям «зайти» в тролейбус.
Для городян, яким Бог не дав тяжких випробувань, мабуть, буде зовсім не важко звикнути до думки, що людям треба долати всілякі відстані, незалежно, чи на візках вони, чи на ногах. Головне, щоб серце не було черствим.