3 червня 2008 року / 12:26
Співпраця з Румунією невдовзі принесе плоди
Категорія: Туризм
В області триває реалізація проекту «Створення транскордонної мережі розвитку туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії», який виконується туристичною асоціацією Івано-Франківщини за фінансової підтримки Європейської комісії в рамках програми сусідства «Румунія — Україна». Наступним кроком проекту стало проведення в Яремчі тренінгу для працівників Карпатського національного природного парку та керівників туристичних інформаційних центрів з усієї області.
Пізнавально-навчальний тренінг на тему «Основи організації та ефективної діяльності візит-центру» систематизував та розширив знання учасників про основні тенденції розвитку туризму XXI століття на світовому рівні, маркетинг у цій галузі, організацію екскурсійної діяльності та туристичного супроводу, управління атракціями, бізнес-планування.
Працівники Карпатського природного парку та туристично-інформаційних центрів області отримали багато корисної інформації щодо ефективного функціонування візит-центрів. Перший з них всеукраїнського рівня створюється саме в Яремчі.
Приміщення майбутнього візит-центру повним ходом реконструюють і відновлюють. Він відіграє велику роль в інформативно-пізнавальному та промоційному значенні. Це зауважують і науковці, і бізнесмени туристичної галузі, і представники місцевої влади.
«На сьогоднішній день ми досить багато зробили підготовчої роботи, — говорить Оксана Федорович, голова ТАІФ, керівник проекту. — Реконструкція по візит-центру вже йде до завершення, у липні ми плануємо це все завершити».
Завершується також створення нової багатомовної промоційної веб-сторінки, яка буде рекламувати продукти спільного регіону для потенційних туристів. Вже створено українсько-румунський ресурсний центр, де будуть опрацьовуватися всі спільні проекти.
Ігор Яківчук, заступник міського голови Яремчі вважає, що ці напрацювання дадуть можливість популяризувати не тільки територію Яремчі, а й усіх природо-заповідних територій України. Адже туристи тут будуть мати можливість отримати інформацію про інші цікаві місця нашої держави.
У межах проекту створюватимуться нові туристичні послуги, електронні інформаційні кіоски, ознайомчі прес-тури, обґрунтуються потреби і можливості відкриття пішохідного митного переходу між Україною та Румунією в районі Шибеного.
У кінцевому результаті цей проект має стати потужною основою транскордонної мережі розвитку туризму між Україною та Румунією.