2 червня 2008 року / 17:48
Єврозаконодавство до Євро-2012 — чи можливо?
Категорія: Політика, Культура
Прикарпатський юридичний інститут організував міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми чинного адміністративного законодавства: шляхи подолання та перспективи вдосконалення» з огляду на необхідну для вступу в ЄС уніфікацію права.
На адресу оргкомітету надійшло 43 доповіді від науковців та практиків восьми вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України. Це свідчить про те, що не все гаразд у нашому адміністративному законодавстві. І в дорозі до Євросоюзу його треба суттєво удосконалювати. Принаймні, підвести вітчизняний адміністративний кодекс до європейських вимог.
«Сьогоднішня зустріч саме цьому присвячена, — каже генерал польської поліції Вальдемар Ярчевський. — Але є ще одна ідея: розширення контактів між польською поліцією і українською міліцією, бо ми маємо одну мету — вдале проведення Євро-2012. І ті проблеми, які виникають у правовому регулюванні, повинні бути усунені».
Доречно нагадати, що в Польщі керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння — злочин, який тягне за собою мінімум 2 роки ув'язнення. У нас це — адміністративне правопорушення, то ж нашим уболівальникам треба пам'ятати про це.
«Польща має свої традиції, Україна — свої, — говорить Юрій Лотоцький, представник МВС в посольстві України в Польщі. — Зараз ми будемо думати про те, щоб поєднати наші традиції і дійти до такого стану правового регулювання, щоб, проводячи разом чемпіонат, ми мали дуже подібне законодавство».
Науковці обговорили проблемні аспекти, поняття та підстави застосування адміністративного примусу, проблеми морально-професійної деформації працівників підрозділів міліції громадської безпеки, міжнародний досвід вирішення проблем та можливості його імплементації до чинного законодавства України.
«Я вважаю, що спільна праця, пов'язана з удосконаленням нашого законодавства і вступом України до Євросоюзу повинна привести до уніфікації нашого права, — говорить Степан Сворак, начальник Прикарпатського юридичного інституту. — Тому що якщо в Польщі, Німеччині і Україні будуть діяти різні форми права, різні форми захисту особи, різні пов'язані закони, то в такому випадку нас в Євросоюз ніхто не прийме».