16 травня 2008 року / 18:27
Навчальна програма змінюється на користь етнографії
Категорія: Освіта
Українські педагоги намагаються збагатити навчальний процес вивченням місцевого побуту, культури, історії. З цього приводу для освітян організували дводенний семінар. Місцем проведення обрали знану навіть за межами України Гуцульську школу в Яворові Косівського району.
Більше півстоліття тому в Яворові почала працювати середня школа, збудована за кошти громади, а через 10 років на посаду директора призначили Петра Лосюка. Тепер його «гуцульська школа» відома навіть за межами України. Тут вперше запроваджено вивчення місцевих звичаїв, природи, господарства, історії, гуцульщинознавства.
«Шкільна програма побудована так, що є обов'язкова частина, державна, і шкільний компонент, — говорить директор Петро Лосюк. — За рахунок цього шкільного компоненту ми маємо можливість вивчати свої регіональні особливості».
Петро Лосюк активно співпрацює з Академією педагогічних наук, де вважають, що в Яворівської школи є чому повчитися. Зокрема, як звичайну навчальну програму збагатити вивченням етнічних особливостей краю. Ольга Сухомлинська, донька відомого українського вчителя, яка пішла стежкою батька, захоплена відданістю тутешніх вчителів своїй справі.
Учасники навчання ознайомились і з діяльністю буковинських педагогів — другий день семінару відбувся на базі навчальних закладів Путильського району Чернівецької області.