9 травня 2008 року / 17:28
Ковалі виростили дерево щастя
Категорія: Мистецтво
Цього року ковальський фестиваль був винятково масовим: участь у «Святі ковалів» взяли представники Великобританії, Сполучених Штатів Америки, Нідерландів, Італії та багатьох інших країн. В рамках фестивалю розгорнуто виставку «Орнаментальне ковальство», яку, як і сам фестиваль, вже шостий рік організовують Спілка майстрів ковальського мистецтва України та Рада з туризму Карпатського регіону.
Характерна властивість цього фестивалю — великі делегації з Фінляндії, Бельгії, Голландії. «Наш фестиваль, івано-франківський, — найбільший у Східній Європі, — говорить Михайло Клочко, голова Івано-Франківського відділення Спілки ковалів України. — Навіть такі потужні міста, як Москва, Київ, не можуть організувати такий серйозний фестиваль».
«Фестиваль ковальського мистецтва як ніколи представницький, — говорить міський голова Віктор Анушкевичус, — більше 20 країн світу представлено, більше 300 учасників цього фестивалю. Поголос іде вже не тільки по цілій Україні про ці щорічні фестивалі ковальського мистецтва в місті Івано-Франківську, про цей фестиваль знають уже в Європі».
Метою міжнародного фестивалю, як і раніше, є популяризація народних традицій та культури регіону, адже ковальське мистецтво — одне з найдавніших ремесел. Один з провідних ковалів України, донеччанин Сергій вважає, що проведення таких заходів власне в Івано-Франківську сприятиме об'єднанню країни та наближенню до Європи.
Особливість усіх ковальських фестивалів, які організовувались Спілкою ковалів України, — це виготовлення спільної роботи. Підсумком першого фестивалю був невеличкий столик, на другому спільно змайстрували вішачок, на третьому — монументальну композицію «Весна», яка тепер стоїть на площі Ринок біля ратуші. Четвертий фестиваль увінчав «Букет майстрів» — спіраль, яку встановили на стометрівці. Минулого ж «Свята ковалів» з'явилося «Великоднє сонечко» діаметром 3 метри, яке презентували разом із відкриттям фестивалю.
Цього року майстри кували «Дерево щастя» висотою 4 метри, на гілках якого розташувалися витвори учасників свята, зроблені протягом двох фестивальних днів.