7 травня 2008 року / 09:32
Зміни виборчому законодавству — необхідні
Категорія: Політика
У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника в рамках святкування Дня міста і Дня Європи відбулася науково-практична конференція. Студенти та науковці обговорювали одну із наболілих тем сучасності — виборчу систему України. Не оминуло своєю увагою цей захід і керівництво області.
Про необхідність змін виборчої системи в нашій державі мова йде давно. Сьогодні ця проблема постала особливо гостро. На думку науковців, починати треба зі зміни виборчого законодавства. «Те, що ми говорили в 2005 році, сьогодні це питання є надзвичайно актуальним для України, — говорить Василь Марчук, завідувач кафедри політології Прикарпатського університету. — Тільки вибори є єдиною формою демократії, яка може змінити стан речей в державі. Наскільки недосконала виборча система України — ми бачимо сьогодні».
Щоб досягти європейських стандартів в усіх сферах і запроваджувати європейські принципи, необхідно докласти багато зусиль, — переконані представники обласної влади. Потрібно провести глибокі реформи у різних галузях — судочинстві, економіці, енергетиці, соціальній сфері. Тому такі конференції — важливі кроки до цих змін.
«До пропорційної системи закритих списків є дуже багато запитань, — вважає Василь Гладій, заступник голови ОДА. — Якщо говорити про мажоритарну — там є свої плюси і мінуси, якщо про пропорційну — така сама ситуація. Я думаю, необхідно знайти оптимальне рішення». Воно не задовільнить всіх, але задовільнить суспільство в загальному — переконаний пан Гладій.
«Та система, яка сьогодні — вона не влаштовує багатьох, - зазначив Остап Дзеса, заступник голови Івано-Франківської обласної ради. — І політичний бомонд, і пересічних громадян». «Зміни потрібні на рівні місцевого самоврядування», — наголосив пан Дзеса.
Науковці переконані, що не лише Європа потрібна Україні, але й ми потрібні Європі. Наша держава стане членом Європейського союзу. Це лише питання часу і роботи, яку необхідно зробити.