2 травня 2008 року / 14:28
Мистецтво — крок до розуміння, що є людина
Категорія: Мистецтво, Суспільство
На виставці представлені роботи вже знаних і молодих майстрів образотворчого та вжиткового мистецтва. Великодня виставка творів живопису, графіки, ткацтва, лозоплетіння, художньої обробки шкіри милує око барвами, а душу тішить високим злетом думки і таланту художників.
На урочистому відкритті виставки були представники влади, інтелігенції, та, на жаль, дуже мало молоді. Чому викладачі інституту мистецтв не приходять разом із своїми студентами, щоб показати їм полотна і фарби, які є чудовими зразками класичного і народного мистецтва?
Є невелика надія, що учні художньої школи, студенти і звичайні городяни завітають на великодню виставку, адже вихідних більше, ніж багато. І для прикарпатців, і для гостей Івано-Франківська на виставці є чимало цікавого.
Академік Володимир Качкан нещодавно повернувся з паломництва на Святу землю. Його присутність на відкритті виставки не була випадковою, адже кожна подія у нашому житті підготована попередніми вчинками.
«Подивляючи роботи, які сьогодні репрезентують конкретні люди, конкретні майстри, думаєш собі: який великий і величний український народ, — ділиться думками академік Володимир Качкан. — Які ми багачі духовно, яка у нас глибочезна криниця того багатства, яке є незнищенне і невичерпне. І з другого боку думаєш: як часто-густо ми тратимо зусилля на ту суєтність».
На думку Володимира Атаназійовича, потрібно більше часу, розуму і енергії віддавати для роботи душі, яка має щоденно працювати, щоб ми могли самі себе пізнати і піднятись до розуміння того, що є людина.
«Я думаю, що та людина, яка прийде на цю виставку, яка огляне, стане біля того чи іншого твору і не просто споглядатиме, бо дивитися і бачити — це різні речі, — роздумує академік, — саме побачить, саме зануриться вглиб — дасть роботу серцю і душі. Вона буде читати ці роботи, як книгу».