22 квітня 2008 року / 09:09
Всеукраїнська олімпіада з російської мови в Івано-Франківську
Категорія: Освіта
З 22 по 24 квітня в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника триватиме всеукраїнська олімпіада з російської мови та літератури. Вже третій рік тут відбуваються такі філологічні змагання. Цього разу до Івано-Франківщини завітали cтуденти провідних вишів з усіх регіонів України.
Більше півсотні знавців російської мови та літератури взяли участь в олімпіаді. Багато з них вже не вперше представляють свій навчальний заклад на такому змаганні. І вже вдруге цей конкурс організовано на базі інституту філології Прикарпатського національного університету.
Конкурсні завдання вимагають не тільки програмних знань, а й творчості. Оцінюватимуть роботи учасників викладачі з різних регіонів. «Ми хотіли зробити спрятливу для спілкування атмосферу, — говорить Світлана Коршунова, член журі, — щоб учасникам було цікаво, щоб вони могли поспілкуватися між собою, щоб це був акт дружби, комунікації, і щоб всім було приємно».
Організація таких олімпіад — справа не з легких, таке право потрібно виборювати. Повторне обрання Прикарпатського університету місцем проведення олімпіади свідчить про високу довіру Міністерства освіти і науки до цього навчального закладу та про високий рівень фахівців інституту філології.
«Проведення тут цієї олімпіади має велике значення, - вважає Авраам Вранчану, консул-радник Генерального консульства Росії у Львові. — Це підтверджує те, що російська мова живе на Україні, її тут вивчають».
«Мені довелося брати участь у схожих олімпіадах в Росії, — говорить учасниця конкурсу Тетяна Голдфест, донеччанка, — наші олімпіади відрізняються більшою організованістю, не дивлячись на те, що російська мова не рідна для більшості. Тим не менше, олімпіада проводиться на найвищому рівні, а завдання набагато складніші. Особливо мені сподобалися відносини між кафедрами української та російської мов. Таке розуміння не може не радувати».
Студенти розв'язуватимуть завдання два дні, а в четвер мандруватимуть до Маняви, щоб помолитися у славнозмісному Манявському скиті.