17 квітня 2008 року / 17:33
Романтична і прибуткова професія коваль
Категорія: Освіта
Майбутнім ковалям необхідно вміти малювати та хотіти працювати з металом. Саме для них організували конкурс у вищому професійному училищі №- 21. З майже півсотні прикарпатських учнів, що прибули на конкурс, навчатимуться не всі — ковальську майстерність в училищі опановуватимуть тільки найкращі.
Директор училища Василь Микитюк повідомив, що це не перший заохочувальний захід для абітурієнтів. Таким чином можна найкраще оцінити навики вступників. У якості журі виступили фахівці з Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету. Навчальні заклади між собою співпрацюють вже давно, адже, за словами викладачів, випускники училища — справжня знахідка для інституту мистецтв, бо при вступі мають відповідні базові знання.
Вступним екзаменом для охочих вчитися в училищі є дві роботи — намалювати куб і виготовити композицію з металу. Ковальська спеціальність передбачає вивчення простих технологнічних процесів кування, а художнє ковальство надає можливість створювати мистецькі роботи і відроджувати давні традиції краю.
Дев'ятикласник Олександр, учасник конкурсу, вже давно мріє стати ковалем: «Коли я отримую в руки метал, я хочу творити, хочу створювати нові шедеври». Проте батьки не зовсім задоволені вибором юнака. Щоб переконати їх, Сашко вирішив взяти участь у конкурсі. «Я хочу створити паркан для своєї бабусі», — підсумував Олександр.
Проблем з працевлаштуванням, на відміну від сусіднього Львова, бути не повинно, вважають викладачі вишу. Вже тепер студенти добре заробляють, тому і серед дітей зростає попит на цю професію. Це не тільки прибутково, але й романтично.