14 квітня 2008 року / 11:21
Україна крокує до демократичних цінностей
Категорія: Суспільство, Політика
Питання заробітчанства, бідності, трудової еміграції, тероризму, торгівлі людьми, особливо дітьми та жінками, а також екологічної безпеки обговорювали на міжнародній конференції у Києві під назвою «Сучасні виклики правам і свободам людини». У заході взяли участь представники з 43 країн світу.
Конференцію присвячено 60-річчю Загальної декларації прав людини та 10-річчю заснування інституту омбудсмена в Україні. Майже всі учасники конференції наголошували, що для того, щоб реакція на виклики часу, які загрожують окремим країнам і всьому людству, була адекватною — необхідно активізувати зусилля Організацій Об'єднаних Націй, міжнародних організацій, урядів країн, парламентів, національних інститутів з прав людини.
Бідність, недостатнє харчування, нестача питної води та інших ресурсів, небезпечне довкілля, низька заробітна плата порушують саме право людини на життя. Прикро, але кожен четвертий громадянин України не має достатніх засобів для життя і перебуває за межею бідності.
Україна водночас стала донором, транзитером і реципієнтом еміграції. За різними даними від 5 до 7 мільйонів українців вимушені шукати роботу закордоном. У той же час в Україні понад 7 мільйонів емігрантів з інших країн. Без сумніву, це надзвичайно важка проблема, яку Україна відчуває вже сьогодні, і дуже швидко може відчути ще гостріше.
Питання заробітчанства — тільки одна з тем, піднятих на конференції. Але вона дуже актуальна для наших земляків, бо добре знаємо, як вони почувають себе за межами Батьківщини. До речі, вчора омбудсман України, пані Ніна Карпачова, підписала двосторонні угоди з омбудсманами Іспанії, Португалії та Франції. Як заявила пані Карпачова на прес-конференції для журналістів, це означає цілу правову систему, яка допомагатиме захищати права наших громадян. У названих державах створюються бюро, куди зможуть звертатися українські громадяни по допомогу.
Варто зазначити, що Україна залишається під моніторингом міжнародних організацій, адже в державі нагальної реформації вимагає судова система, інші правові інституції, які змушують українських громадян звертатися до Європейсього суду. Правда, це не означає, що ми найгірші. Як сказав комісар Ради Європи з прав людини пан Томас Хаммамберг, такий моніторинг можна застосовувати до кожної країни, бо немає, мабуть, жодної, де права людини не порушувались би.
Але Україна робить кроки, щоб змінити ситуацію, а це означає, як зазначали майже всі учасники конференції, прагнення нашої держави до утвердження демократичних цінностей.