7 квітня 2008 року / 13:51
Проводити конкурс на державне замовлення варто аж після 5 курсу, вважає Євстахій Крижанівський
Категорія: Освіта, Економіка
Новітні запровадження в освіті, вступна кампанія за результатами незалежного тестування, вибір вищого навчального закладу — це все, звичайно, непросто для сьогоднішнього абітурієнта. І все-таки найскладніше питання — оплата за навчання, а потім працевлаштування випускників.
Чи буде збільшуватися державне замовлення у вищих навчальних закладах і наскільки це ефективно — є багато неоднозначних думок з цього приводу. Складність полягає у тому, що держава неспроможна забезпечити роботою всіх випускників державного замовлення. Тому багато хто виїжджає закордон.
Як найдоцільніше вийти з такої складної ситуації? Ректор Івано-Франківського національного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський вважає, що державне замовлення потрібно запровадити аж після п'ятого курсу. Це змусило б молодих людей вчитися так, щоб потрапити у кращу частину студентів, яких вибирали б за підсумками цілого навчального процесу, і за навчання яких держава б заплатила.
А щоб у такому випадку забезпечити людям конституційне право на освіту, необхідно було б увести навчання в кредит. Держава мусила би погасити кредит за навчання і працевлаштувати випускника, який мав найоптимальніший стимул добре вчитися і готуватися до роботи за своєю спеціальністю.