3 квітня 2008 року / 17:23
Технології порятунку недоношених дітей
Категорія: Медицина
В усьому світі новонароджених дітей з вагою близько півкілограма вдається рятувати. У нас нова система реєстрації малюків введена тільки у 2007. З цього часу маленькі українці із критичною масою тіла отримали шанс на життя.
Ігор Вакалюк, головний лікар обласного перинатального центру, стверджує, що для таких діток мають забезпечити другий етап виходжування. Наразі маленьких прикарпатців, яким потрібна подальша медична допомога, реанімобілем перевозять до обласної дитячої клінічної лікарні. Проте невдовзі, сподівається пан Вакалюк, цю проблему на Івано-Франківщині вирішать.
Вже розпочато реконструкцію будівлі перинатального центру. Ті ж дітки, яким допомога потрібна негайно, отримують її спочатку у старому корпусі. Технології порятунку високоякісні і дуже дорогі, проте прилади здатні утримувати внутріматкові умові, життєвонеобхідні таким малюкам.
У відділенні недоношених і маловагових дітей обласної дитячої клінічної лікарні за минулий рік побувало 10 малюків вагою від 500 грамів до 1 кг. На жаль, не всі з них здорові. Найчастіше страждають органи зору, слуху, трапляються неврологічні порушення.
Що радує — не всі маловагові діти мають проблеми зі здоров'ям. Завідувач відділення Ірина Стефанишин розповідає, що її часто навідують колишні пацієнти. Одна дівчинка, яка народилася з вагою 780 г тепер ходить у другий клас.
Виходжування дітей — специфічне і дороге. кошти на лікування ділять медична установа і батьки. Малюки лежать у лікарні часом і 2 місяці. Причин завчасного народження діток багато — хромосомні, генетичні, імунологічні хвороби батьків, великий відсоток інфекційних причин, про які мама навіть може не здогадуватись. Серед причин є і соціально-економічні, якість нашого життя.
Важливим є здоров'я батька, та найголовнішим є дбайливе ставлення до свого здоров'я майбутніх мам.