6 березня 2008 року / 11:23
Краса природи нашого краю твориться руками мисливців, рибалок та лісівників
Категорія: Екологія, Суспільство
Цими днями мисливці та рибалки Прикарпаття зібралися на засідання своєї ради. Вони обговорили господарсько-фінансову діяльність товариства за минулий рік. Зараз на Івано-Франківщині більше трьох тисяч мисливців та рибалок і в їхньому володінні — 422 тисячі гектарів угідь. Мисливці не тільки ходять на полювання, але й активно займаються відновленням фауни та флори Карпатського регіону нашої області.
Всім відомо: любиш кататись, люби і санки возити. Це ж стосується і мисливців та рибалок, адже таким має бути їхній обов'язок: полюєш — будь ласкав, віднови. І в плані заходів на поточний рік чітко записано: «виділити та затвердити не менше 20% площ на відтворювальні потреби».
Нині всі активно працюють над створенням заповідних вольєрних зон для розмноження видів місцевої фауни, яким загрожує зникнення. Кажуть, що під Болеховом готується своєрідна ферма для лосів, а на Коломийщині та у Тисменицькому районі зарекомендувалися місця для кабанів та фазанів.
У нивочинському лісництві обгороджують територію для оленів. Благородні добре акліматизувалися в тутешніх природніх умовах. Але в Нивочині їм також виділяють 100 га угідь. Цими днями на територію завезли самця з трьома самками плямистого оленя. Це своєрідний парковий вид, але мисливці та рибалки області прагнуть до розвитку туризму у своєму господарстві, тож унікальність дичини сприятиме зацікавленню природою в наших краях.
Мисливці з лісівниками зараз роблять добру справу на майбутнє, адже дикі звірі — це невід'ємний атрибут Карпат і Прикарпаття. Крім турботи про тварин, щорічно спільними зусиллями заліснюються лісові ділянки сосною звичайною, ялицею білою, модриною, вирощеними на власних розсадниках.