4 березня 2008 року / 18:02
Лікування і запобігання туберкульозу
Категорія: Медицина
Незважаючи на зусилля медичних працівників та прийняту «Державну програму протидії розвитку і розповсюдженню туберкульозу», цей небезпечний недуг набуває все більшого поширення і розвитку в Україні. За даними ВООЗ, Україна оголошена зоною епідемії туберкульозу. Особливо страждають від хвороби соціально незахищені верстви населення: бідняки, бомжі, звільнені з місць позбавлення волі. Косівський фтизіопульмологічний диспансер обслуговує жителів гірських Верховинського і Косівського районів.
Два стаціонарні відділення в Косові і Кутах розраховані на 80 ліжок. Цього дуже мало — щороку пролікуватись тут можуть близько 500 людей. Лікування дороге і довготривале. В диспансері працює 90 осіб медперсоналу, з них 9 — лікарі. Завдяки обласному фтизіопульмологічному центру, директор якого заслужений лікар Володимир Вагилевич, впродовж минулого року пересувним флюорографом обстежено більше 3000 горян.
Олександр Сем'янів, головний лікар косівського тубдиспансеру нагадує, що ВООЗ визнала епідемію туберкульозу в Україні, і гірські райони не є винятком. Протягом останніх десяти років і справді позначився ріст туберкульозних захворювань, збільшення кількості важких та занедбаних форм. Проте можна потішити українців — за останні два роки ці показники стабілізувалися, а деякі епідеміологічні цифри навіть покращились. Причиною тому є значно частіші випадки вчасного звертання за медичною допомогою, додаткове навчання лаборантів ФАПів стосовно діагностики туберкульозу.
На добу на лікування хворих у Косові передбачено 9,80 грн, на харчування — 9,50 грн. Це поки що небагато, але ситуація значно поліпшилась, порівняно з минулими роками.
В косівському фтизіопульмологічному диспансері працює спеціальна лабораторія, рентген-кабінет. Є тут 5 комп'ютерів, нещодавно придбали автомобіль «Нива». Гуцули з Косівщини і Верховини мають надійний форпост для лікування і виявлення небезпечної хвороби.