28 лютого 2008 року / 14:43
Сьогодні була скликана позачергова 19-та сесія обласної ради
Категорія: Політика, Обласна влада
Депутати Івано-Франківщини розглянули ряд важливих питань. Головним акцентом сесії стало звернення народних обранців до Верховної ради щодо необхідності прийняття змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти».
Зокрема, мова йшла про критичну ситуацію в області в закладах освіти та охорони здоров'я, про проблеми в організації харчування та підвезення учнів, придбанні продуктів харчування та медикаментів, а також здійсненні закупівлі паливно-мастильних матеріалів.
Депутати обласної ради Івано-Франківська першими в Україні створили своєрідний прецедент. Прийняли рішення про тимчасову організацію процедури закупівель за державні кошти. Зумовлено це тим, що через складний механізм у системі державних закупівель у шести районах області не відбулися тендери на послуги харчування та підвезення понад 48 тисяч учнів. Також загрозливою є ситуація з придбанням палива для станцій швидкої медичної допомоги.
Вихід із цієї ситуації депутати вбачають у скасуванні прийнятих змін до законодавства про державні закупівлі і тимчасово, до розробки нового законопроекту, відновити дію Закону «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» у редакції грудня 2004 року. За таке рішення проголосувало 80 обранців.
Також на сесії розглядалося питання про уточнення обласного бюджету на 2008 рік та про звернення обласної ради, що стосувалося небезпечної техногенно-екологічної ситуації, яка склалася у Калуші. До речі, наша область, за словами голови обласної ради Ігоря Олійника, цю проблему для розгляду на державному рівні піднімає не вперше.
Завершила свою роботу позачергова сесія обласної ради ще одним зверненням постійної комісії обласної ради з питань інформаційної політики, діяльності ЗМІ та свободи слова. Мова йшла про негативні тенденції, які склалися в області довкола зміни керівників комунальних засобів масової інформації.
«Депутатська комісія обласної ради наполягає на негайному узаконенні на посадах тих керівників засобів масової інформації, які більше трьох місяців вважаються виконуючими обов'язки. Рішуче вимагаємо припинити практику втручання в редакційну політику та економічний тиск на засоби масової інформації, засновані органами влади. Наголошуємо, що в нинішній ситуації подібні заходи не можна розцінити інакше, як наступ на свободу слова», — говориться у зверненні.