19 лютого 2008 року / 14:09
Полковнику міліції у відставці Михайлові Телєгіну виповнилося 90 років
Іванофранківця урочисто вітали в Прикарпатському юридичному інституті, де він пропрацював 20 років. Михайло Олексійович — один з небагатьох міліцейських ветеранів України, які розміняли останню десятку з першої сотні літ.
Не за роками бадьорий і по-військовому підтягнутий, його поважають за толерантність і врівноваженість. Кажуть, що Михайло Олексійович жодного разу не підвищив голос на курсантів чи офіцерів колишньої школи міліції.
Полковник народився в багатодітній сім'ї в далекій Башкирії. В дванадцять років почав заробляти на хліб насущний — возив цеглу на будівництво лікарні, де заробив свій перший лантух борошна. Згодом майбутній міліціонер вивчився на залізничника, як і його батько. У 1938 році призвався в Червону армію, де служив у кавалерійському полку.
Після навчання у прикордонному військовому училищі пан Телєгін допомагав визволяти Білорусь. Сім разів брав участь у парадах на Красній площі. За мужність і хоробрість Михайла Олексійовича нагороджено двома орденами Червоної зірки та багатьма медалями.
Після війни шановний ювіляр працював викладачем Саратовського військового училища. З 1956 року, з перших днів створення, — в Станіславській школі міліції, де працював начальником циклу бойової і спеціальної підготовки і заступником начальника школи зі стройової підготовки.
Школі міліції ветеран віддав 20 років напруженої роботи, згодом 17 років життя присвятив посаді у відділі охорони здоров'я міста Івано-Франківська. Загальний трудовий стаж полковника - 62 роки.
Михайло Олексійович не знав ні свят, ні вихідних — весь час був у роботі. "Треба жити працею і любити цю роботу" — закликає довгожитель. А керівник інституту Михайло Сворак пообіцяв за 10 років підписати наказ про працевлаштування ювіляра в Прикарпатському юридичному інституті.