31 січня 2008 року / 14:02
Бути прийомними батьками — вигідно
Категорія: Соціальна сфера, Фінанси, Суспільство
Президент України Віктор Ющенко оголосив 2008 роком національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В Івано-Франківську зареєстровано 8 прийомних сімей, у яких виховується 10 дітей. На жаль, прикарпатські сім'ї та самотні люди, які за певних умов теж можуть опікуватися покинутими дітьми, мало знають про те, як взяти дитину на виховання. Тому служба у справах дітей МВК та інші соціальні інститути, які займаються цим питанням, вирішили підказати, як це зробити.
Інтернатна система уже давно довела свою неспроможність якісно доглянути за дитиною та забезпечити її соціалізацію. Державна політика тепер спрямована на те, щоб забезпечити дітям проживання у сім'ях і при цьому зберегти за ними усі пільги.
Прийомним батькам надається фінансова допомога, яка передбачає грошову допомогу і виплату двох неоподаткованих мінімумів на одну дитину щомісяця. Батьки-вихователі, які створили дитячий будинок сімейного типу отримуватимуть заробітну плату. Їм нараховується трудовий стаж та передбачена допомога соціального і медичного працівників.
На жаль, в області зареєстрований лише один такий заклад.
Люди, які беруть дітей під опіку, мали б керуватися насамперед любов'ю до дитини, педагогічним покликанням. Саме таких людей відбирають працівники соціальних служб і служби у справах дітей міськвиконкому. Потенційні прийомні батьки мають пройти навчання, а раз на два роки — курси підвищення батьківської кваліфікації.
У прийомну сім'ю можна взяти максимум четверо дітей віком до 18 років. Там, де родина чи вихователь взяли на виховання п'ятеро і більше малят, створюється дитячий будинок сімейного типу.
Діткам, які знаходяться у закладах інтернатного типу, пробують допомагати інакше. У 2007 році міськвиконком забезпечив житлом двох дітей-сиріт — вихованців Перегінської та Долинської шкіл-інтернатів. Вартість житла &mdash 200 тис. грн. Кошти були виділені з державного бюджету.
Пріоритетним усе ж залишається усиновлення, хоча тоді втрачається державна фінансова допомога. Натомість, зберігається таємниця. І ви можете бути впевнені: вашу дитину у вас не відберуть.