Четвер, 17 Січня
Головна Медіапростір Вчені навчили нейромережу вираховувати пін-коди смартфонів

Вчені навчили нейромережу вираховувати пін-коди смартфонів

316

Нейромережа може відгадати код до смартфона з точністю 83,7%.


Вчені з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі навчили нейромережу вираховувати пін-коди смартфонів на основі даних про з акселерометра, датчика освітленості та інших сенсорів, які є у більшості сучасних гаджетів. При цьому для створеної ними програми не потрібні дозволи від користувача, аби збирати цю інформацію.

Дослідники припустили, що розташування клавіш на усіх смартфонах стандартне, а отже враховуючи кут нахилу пристрою, зміни в тому, як на нього падає світло й інші подібні фактори можна вирахувати які саме клавіші було натиснуто. Нейромережа опрацьовує усю цю інформацію та вираховує ймовірний пін-код.

Тестування нейромережі показало, що вона відгадує коди з точністю 83,7%. А серед 50 найпоширеніших пін-кодів точність зростає до 99,5%.

Нагадаємо, раніше автор популярних порад зі створення стійких паролів Білл Берр зізнався у тому, що його рекомендації зробили паролі більш передбачуваними.  Свої поради він написав у 2003 році. «Зараз я шкодую багато про що з того, що радив», - зазначив Берр.

Media Sapiens 

 

Наживо

Ефір

  • 12:50 Карпатська коляда
  • 13:30 Вічне древо
  • 14:15 Ростіть великі!
  • 14:30 Вічне древо
  • 15:00 Веселий нотний стан

Персони

«Немає нічого поганого, що б на добре не вийшло»
Оксана Лісовська