Середа, 24 Січня
Головна Медіапростір Вчені навчили нейромережу вираховувати пін-коди смартфонів

Вчені навчили нейромережу вираховувати пін-коди смартфонів

51

Нейромережа може відгадати код до смартфона з точністю 83,7%.


Вчені з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі навчили нейромережу вираховувати пін-коди смартфонів на основі даних про з акселерометра, датчика освітленості та інших сенсорів, які є у більшості сучасних гаджетів. При цьому для створеної ними програми не потрібні дозволи від користувача, аби збирати цю інформацію.

Дослідники припустили, що розташування клавіш на усіх смартфонах стандартне, а отже враховуючи кут нахилу пристрою, зміни в тому, як на нього падає світло й інші подібні фактори можна вирахувати які саме клавіші було натиснуто. Нейромережа опрацьовує усю цю інформацію та вираховує ймовірний пін-код.

Тестування нейромережі показало, що вона відгадує коди з точністю 83,7%. А серед 50 найпоширеніших пін-кодів точність зростає до 99,5%.

Нагадаємо, раніше автор популярних порад зі створення стійких паролів Білл Берр зізнався у тому, що його рекомендації зробили паролі більш передбачуваними.  Свої поради він написав у 2003 році. «Зараз я шкодую багато про що з того, що радив», - зазначив Берр.

Media Sapiens 

 

Наживо

Ефір

  • 03:00 Т/с “Справа Дойлів” (2)
  • 06:00 Гімн України. Молитва
  • 06:05 Кордон держави
  • 06:30 Час-Time
  • 06:45 Вісті

Персони

«Життя прекрасне, стався до людей так, як хочеш, щоб ставились до тебе й пам'ятай, що від посмішки світлішає найпохмуріший день»
Галина Філіпова