Четвер, 14 Листопада
Головна На часі В Україні почалася нова хвиля кібератак - Держспецзв'язку

В Україні почалася нова хвиля кібератак - Держспецзв'язку

433

Українських інтернет-користувачів просять дотримуватися посилених вимог кібербезпеки через нову хвилю хакерської атаки. 

Ілюстрація REUTERS

Команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомляє про початок нової хвилі кібератак на інформаційні ресурси України.

Про це повідомляє CERT-UA - спеціалізований структурний підрозділ Державного центру кіберзахисту та протидії кіберзагрозам (ДЦКЗ) Держспецзв’язку.

У відомстві попросили власників інформаційно-телекомунікаційних систем, інших інформаційних ресурсів, у першу чергу транспортної інфраструктури, а також пересічних інтернет-користувачів дотримуватися посилених вимог кібербезпеки (у т.ч. викладених раніше).

Додаткову інформацію CERT-UA надасть найближчим часом.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні міжнародний аеропорт «Одеса» заявив про хакерську атаку на свою інформаційну систему.

Також у КП "Київський метрополітен" заявили, що через кібератаку заблоковані банківські сервіси підприємства (оплата безконтактними банківськими картками на жовтому турнікеті чи MasterPass).

Крім того, у зв'язку із загрозою кібератаки України не працює сайт Міністерства інфраструктури.

Раніше Держспецзв’язку і СБУ попереджали про загрозу кібератаки, подібної до розповсюдження вірусу Petya.A, з 13 по 17 жовтня 2017 року. Як повідомляв УНІАН, 27 червня, напередодні Дня Конституції України, українські банки, енергетичні компанії, державні інтернет-ресурси і локальні мережі, а також низка медіа зазнали найбільшої хакерської атаки, що розповсюджує вірус Petya.A, який блокує роботу комп'ютерних систем.

УНІАН

Наживо

Ефір

  • 03:30 Т/с «Вибухова хвиля»
  • 06:00 Гімн України. Молитва
  • 04:35 Час-Time
  • 04:50 Вічне древо
  • 05:35 Музика на Галичині

Персони

"Питання "а що подумають люди?" має стояти на останньому місці. Адже, насправді, всім все одно. Життя ж то твоє.І гріх - не жити і йому не радіти!"
Наталя Храбатин