Понеділок, 23 Липня
Головна На часі В Україні почалася нова хвиля кібератак - Держспецзв'язку

В Україні почалася нова хвиля кібератак - Держспецзв'язку

224

Українських інтернет-користувачів просять дотримуватися посилених вимог кібербезпеки через нову хвилю хакерської атаки. 

Ілюстрація REUTERS

Команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомляє про початок нової хвилі кібератак на інформаційні ресурси України.

Про це повідомляє CERT-UA - спеціалізований структурний підрозділ Державного центру кіберзахисту та протидії кіберзагрозам (ДЦКЗ) Держспецзв’язку.

У відомстві попросили власників інформаційно-телекомунікаційних систем, інших інформаційних ресурсів, у першу чергу транспортної інфраструктури, а також пересічних інтернет-користувачів дотримуватися посилених вимог кібербезпеки (у т.ч. викладених раніше).

Додаткову інформацію CERT-UA надасть найближчим часом.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні міжнародний аеропорт «Одеса» заявив про хакерську атаку на свою інформаційну систему.

Також у КП "Київський метрополітен" заявили, що через кібератаку заблоковані банківські сервіси підприємства (оплата безконтактними банківськими картками на жовтому турнікеті чи MasterPass).

Крім того, у зв'язку із загрозою кібератаки України не працює сайт Міністерства інфраструктури.

Раніше Держспецзв’язку і СБУ попереджали про загрозу кібератаки, подібної до розповсюдження вірусу Petya.A, з 13 по 17 жовтня 2017 року. Як повідомляв УНІАН, 27 червня, напередодні Дня Конституції України, українські банки, енергетичні компанії, державні інтернет-ресурси і локальні мережі, а також низка медіа зазнали найбільшої хакерської атаки, що розповсюджує вірус Petya.A, який блокує роботу комп'ютерних систем.

УНІАН

Наживо

Персони

«Життя прекрасне, стався до людей так, як хочеш, щоб ставились до тебе й пам'ятай, що від посмішки світлішає найпохмуріший день»
Галина Філіпова