Вівторок, 11 Грудня
Головна Медіапростір У жовтні ІМІ зафіксував 25 випадків порушень прав журналістів

У жовтні ІМІ зафіксував 25 випадків порушень прав журналістів

406

У жовтні 2017 року зафіксовано 25 випадків порушень прав журналістів і свободи слова. Серед них – 10 перешкоджань журналістам, п’ять фактів погроз і залякувань, три побиття і напади, три випадки недоступу до інформації, а також по два випадки політичного та юридичного тиску

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова», повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

Найбільше у жовтні порушували право журналістів на професію представники місцевої влади (7 випадків), правоохоронці та приватні особи (по 6 випадків).

Регіонами-лідерами порушень є Київ (11), Одещина та Полтавщина (по 3 випадки).

Серед зафіксованих ІМІ випадків перешкоджань є недопуск на сесію Одеської міськради; намагання відібрати камеру в оператора у Чернівцях; перешкоджання членами виборчої комісії на Одещині під час виборів до об’єднаних територіальних громад, а також кандидатом у депутати та приватними особами на Херсонщині.

Також, як зазначено, серед погроз і залякувань є ситуація з журналістом програми розслідувань «Схеми» Олександром Чорноваловим, який заявив про зовнішнє спостереження, а також погрози журналістці антикорупційного проекту Bihus.info Мар’яні Мотрунич від голови Київського осередку “Батьківщини” Костянтина Бондарєва.

ІМІ повідомляє, що усі три випадки побиття журналістів сталися у Києві під час висвітлення події біля Святошинського районного суду, де обирали запобіжний захід лідеру добровольчого руху ОУН Миколі Коханівському. У всіх цих випадках фізичну силу до журналістів застосували правоохоронці. Постраждали, зокрема, журналісти УНІАН, «Громадського ТБ» та «Страна.ua».

 

Крім того, ІМІ зафіксував два випадки на анексованому півострові Крим. Зокрема, Міністерство юстиції Росії у листі на адресу редакції проекту «Радiо Свобода» «Крим.Реалії» повідомило, що видання може «зазнати обмежень», оскільки нібито потрапляє під ознаки російського закону про обмеження для організацій-іноземних агентів. Інший випадок стався у Бахчисараї, де правоохоронці затримали двох стрімерів, що висвітлювали обшуки у кримськотатарських активістів.

Таким чином, з початку 2017 року ІМІ зафіксував 232 випадки порушень свободи слова та прав журналістів. Серед них — 74 випадки перешкоджання, 34 – обмеження доступу до інформації, 31 погроз, 24 побиття та 5 випадків цензури.

Детально про всі випадки порушень свободи слова і прав журналістів — у «Барометрі свободи слова».

ІМІ нагадує журналістам, що у разі порушення їхніх прав потрібно: викликати поліцію; написати заяву про злочин і вимагати внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань; надати максимальної публічності факту перешкоджання, зокрема повідомивши про це профільні журналістські організації.

ІМІ надає консультативну і юридичну допомогу у таких випадках (info@imi.org.ua, 0442893613, 0504477063).

Щомісяця ІМІ передає деталі про випадки порушень на розгляд робочої групи при Адміністрації Президента з питань безпеки журналістів, куди входять представники Генеральної Прокуратури, Національної Поліції та Служби безпеки України.

Нагадаємо, у вересні ІМІ зафіксував в Україні загалом 40 випадків порушень свободи слова та прав журналістів. Це найбільша кількість порушень, зафіксована з початку року (січень – 15, лютий – 21, березень – 16, квітень – 26, травень – 24, червень – 20, липень – 28 , серпень – 23).

 

Читайте також


На Херсонщині відкрито провадження через перешкоджання журналісту під час виборів
На Одещині комісія видалила з виборчої дільниці журналіста
Мінінформполітики заявило про неприйнятність перешкоджання журналістам з боку правоохоронців у Святошинському суді Києва
За фактом побиття спецпризначенцями журналістів розпочато кримінальне провадження
Нацполіція вибачилася перед журналістами, які постраждали під Святошинським судом
«Страна.ua» повідомляє про затримання свого журналіста під Святошинським судом
Спецпризначенці побили й затримали журналіста УНІАНу Сергія Лефтера під Святошинським судом
Спецпризначенці побили у суді журналіста «Громадського ТБ» Дмитра Реплянчука (ДОПОВНЕНО)
За журналістом «Схем» стежать невідомі – Седлецька
З 2016 року було винесено 11 вироків за «журналістськими» статтями – Олександр Сасевич
Bihus.info вимагає вибачень від «Батьківщини» за образу журналістки Мар’яни Мотрунич
В анексованому Криму затримали двох стрімерів, які знімали арешти кримських татар (ВІДЕО)
Редакція «Крим.Реалії» отримала попередження Мінюсту Росії про можливі обмеження як «іноземного агента»
В Одесі журналіста «Ізбіркому» не пропускали на сесію міськради
З початку року ІМІ зафіксував 206 порушень свободи слова - менше, ніж за цей же час у 2016-му
У вересні ІМІ зафіксував найбільшу кількість порушень свободи слова з початку року – 40 випадків
 

Фото: "Правова консультація"


«Детектор медіа»
 

Наживо

Ефір

  • 00:40 Тайм-Аут
  • 01:10 Pro et Contra
  • 02:10 Д/ф «Cвітло хреста Митрополита Андрея»
  • 03:10 На варті
  • 03:40 Т/с «Пані Президент»

Персони

«І се минесі!»
Іван Гладиш