Середа, 22 Листопада
Головна На часі У світі зараз ув’язнено 170 журналістів – ОБСЄ

У світі зараз ув’язнено 170 журналістів – ОБСЄ

92

На сьогоднішній день у в'язницях по всьому світу перебувають 170 журналістів.


Про це під час відкриття у Варшаві щорічної конференції ОБСЄ з людського виміру заявив представник організації з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір (Harlem Desir), повідомляє «Укрінформ».

Пан Дезір також наголосив, що журналісти дуже часто зазнають погроз, тортур, переслідувань, викрадень та вбивств.

Представник організації з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір підкреслив, що сьогодні головними проблемами свободи медіа є пропаганда, дезінформація, які набули «нечуваних масштабів», а також бажання контролювати інтернет.

На думку Арлема Дезіра зараз слід відмовитися від тези, що свобода ЗМІ суперечить безпеці та протидії тероризму.

«Саме свобода ЗМІ зміцнює боротьбу суспільства проти міжнародного тероризму. Сьогодні потрібно захистити свободу», – наголосив він.

Своїми основними пріоритетами на цій посаді він назвав безпеку журналістів, боротьбу з пропагандою, дезінформацією, фейковими новинами, а також просування плюралізму в епоху цифрових медіа. 

Нагадаємо, у липні в ОБСЄ узгодила низку нових призначень на керівні посади. Новим представником з питань свободи ЗМІ замість Дуні Міятович став французький політичний діяч Арлем Дезір.

У серпні він прокоментував трагічну загибель шведської журналістки Кім Волл (Kim Wall), понівечене тіло якої знайшли в морі. «На жаль, журналістика є ризикованою професією для багатьох, хто нею займається. Ті, хто працюють на місцях подій, цілком заслуговують на повагу і захист громадськості. Журналістки-жінки особливо вразливі перед нападами й залякуваннями», – заявив Арлем Дезір.

Media Sapiens
 

Наживо

Ефір

  • 11:55 Хроніки Євромайдану
  • 13:45 Моє слово
  • 14:15 Вісті
  • 14:30 Deutsche Welle: “Візерунок дня”
  • 14:40 Навзаєм

Персони

«Немає нічого поганого, що б на добре не вийшло»
Оксана Лісовська