Четвер, 21 Червня
Головна Медіапростір The Guardian створила проект з використанням VR-технології, аби показати життя біженців

The Guardian створила проект з використанням VR-технології, аби показати життя біженців

224

Британська газета The Guardian запустила спецпроект під назвою «Limbo» - його назву можна перекласти і як «в'язниця», і як «переддвер'я пекла».


Творці проекту «Limbo» використали VR-технології  (англ. virtual reality, віртуальна реальність), які ставлять глядача на місце шукача притулку, який прибуває до незнайомої йому країни.

Як розповіла команда The Guardian з VR-технологій, вони намагалися передати відчуття ізоляції, яке виникає у багатьох біженців та шукачів притулку. Працюючи над проектом, провели числені інтерв’ю з людьми, які шукають притулку у Великобританії, з дванадцяти різних країн та з імміграційними адвокатами. Усі розповіді, які глядачі чують в «Limbo» - це реальні історії, фрагменти з інтерв’ю, які були проведені на етапі підготовки.  

https://youtu.be/AyWLvrWBKHA

Під час перегляду за допомогою мишки можна змінювати кут огляду камери. 

«Limbo» можна подивитись як на YouTube, так і через платформу віртуальної реальності Google cardboard.  Користувачі також можуть завантажити  додаток Guardian VR з Google Play Store.  Творці обіцяють запустити й весрію для Gear VR. 

«Limbo» був зроблений у співпраці з командою ScanLAB Projects, яка спеціалізується на створенні цифрових копій навколишнього середовища із використанням технології 3D-сканування. «Ми отримали в результаті монохромну, подібну до скетчів, картину, яка нагадує сон або кошмар, в якому світ прозорий і фрагментований», - розповіли творці проекту. Вони також зазначили, що у період з квітня 2016 року по березень 2017 року у Великобританії 36 846 осіб подали заявки на отримання притулку. Станом на березень цього року, загальна кількість людей, які досі чекають на рішення, становить майже 31 500 осіб.

До цього The Guardian випустила чотири інших проекти з використанням VR-технології: про тюремне ув'язнення, лондонські підземелля, кліматичну катастрофу і про перший рік життя немовлят. Усі вони доступні за посиланням.

Раніше про використання віртуальної реальності повідомила американська газеат The New York Times. Перший матеріал у новій технологічній версії The New York Times опублікувала в 2015 році - він був про дітей війни в Україні, які втратили свої помешкання через військові дії.

Media Sapiens

Наживо

Ефір

  • 09:20 Актуальне інтерв'ю
  • 09:50 Найдорожчий скарб
  • 10:10 Т/с “Моє серце наполягає”. (1)
  • 11:00 Час-Time
  • 11:15 М/с “Летючий будинок”

Персони

«Час усе поставить на свої місця»
Світлана Клебан