Вівторок, 25 Червня
Головна На часі СБУ фіксує потужну активізацію спецслужб РФ в інформпросторі України

СБУ фіксує потужну активізацію спецслужб РФ в інформпросторі України

240

Протягом 2019 року Служба безпеки фіксує потужну активізацію спецслужб РФ в інформаційному просторі нашої держави напередодні виборів Президента.


Про це повідомляє у середу прес-центр СБУ.

"Країна-агресор всіма засобами намагається вплинути на виборчий процес через маніпулятивний вплив на електоральні настрої громадян України з використанням загальнодоступних та соціальних ресурсів мережі Інтернет. Упродовж січня-березня 2019 року оперативники СБ України викрили та припинили протиправну діяльність розгалуженої та глибоко законспірованої агентурної мережі інтернет-агітаторів, до якої входили жителі Київської, Одеської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Сумської та Чернігівської областей", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в СБУ, учасники мереж за вказівкою своїх російських кураторів через соціальні мережі Facebook, ВКонтакте та Twitter поширювали в регіональних і загальнодержавних сегментах мережі Інтернет деструктивні матеріали, спрямовані на штучне загострення суспільно-політичної ситуації напередодні та під час проведення президентських виборів у країні.


Лише за перший квартал 2019 року оперативні працівники СБУ задокументували 17 фактів втручання російських спецслужб у виборчі процеси в країні через проплачене поширення фейкової інформації - для маніпуляції суспільною свідомістю користувачів соціальних мереж.

Зокрема, 26 березня у Запоріжжі співробітники СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури викрили чергового антиукраїнського інтернет-агітатора, який діяв на користь країни-агресора. Правоохоронці встановили, що для протиправної діяльності кураторами з РФ використовувались понад п’ятдесят груп у соціальних мережах з аудиторією понад півтора мільйона користувачів.

Наразі проводяться контррозвідувальні заходи та вирішується питання щодо притягнення причетних осіб до кримінальної відповідальності.

"Служба безпеки України у рамках своєї компетенції здійснює комплекс вичерпних заходів з протидії втручанню країни-агресора у виборчий процес та вкотре звертається до українських користувачів інтернету з проханням бути уважними і у разі отримання від невідомих осіб пропозицій щодо поширення в соцмережах фейкової інформації, насамперед антиукраїнського спрямування, повідомляти на гарячу лінію СБУ (0 800 501 482)", - зазначається у повідомленні СБУ.

Укрінформ

Наживо

Ефір

  • 20:30 Ростіть великі
  • 20:45 Вісті
  • 21:10 Вулиця
  • 21:25 Д/с «Машина часу»
  • 21:45 Край хітів

Персони

"Не бійся бути тим, хто ти є насправді"
Юлія Токарук