Середа, 1 Квітня
Головна На часі Рівень інтернет-свободи в Україні покращився — Freedom House

Рівень інтернет-свободи в Україні покращився — Freedom House

328

Міжнародна неурядова організація Freedom House представила звіт щодо свободи доступу та використання інтернету за 2019 рік. Рівень інтернет-свободи в Україні оцінили у 56 балів зі 100, що трохи краще, у порівнянні з минулим роком.


Як зазначається у звіті правозахисної організації Freedom House, в Україні зафіксовано поступове покращення ситуації зі свободою інтернету, зокрема, через відсутність відключень доступу до мережі навіть у зоні конфлікту. 

При цьому український інформаційний інтернет-простір усе ще піддається частковій цензурі, як з боку української влади, так і з боку проросійських сепаратистів.

«Українським користувачам подобаються низькі ціни на з'єднання, але швидкість також залишається низькою. Інформаційний ландшафт в Інтернеті частково цензурується, коли уряд блокує російські та сепаратистські веб-сайти, а сепаратистські сили блокують українські веб-сайти в районах, що їх контролюють», — йдеться у звіті. 

За даними організації, станом на перший квартал 2019 року близько 64 % українців повідомили, що користуються Інтернетом принаймні один раз на місяць. 

«Більшість людей мають доступ до інтернету через свої мобільні телефони та з дому чи роботи, хоча багато кафе та ресторанів надають безкоштовне підключення до Wi-Fi. Wi-Fi також поширений у публічних бібліотеках, школах, торгових центрах та аеропортах. Мережа стала вибірково доступною у громадському транспорті, включаючи швидкісні потяги», — зазначають у Freedom House.

Крім того, українські політики намагаються маніпулювати суспільною думкою шляхом поширення дезінформації та проплаченого контенту. Кількість таких випадків зросла перед президентськими виборами в Україні у березні-квітні.

Також, згідно зі звітом, поширеним явищем стали арешти інтернет-користувачів, перш за все в рамках продовження конфронтації між центральною владою у Києві та проросійськими сепаратистами, так само як і напади на журналістів інтернет-видань.

До цих проблем додаються ще й постійні кібератаки, які продовжують обмежувати свободу інтернету.

При цьому, як зазначають у Freedom House, у Росії ситуація зі свободою в інтернеті продовжує погіршуватися. Уряд неодноразово відключав зв’язок у Республіці Інгушетія, а в 2018 році ув'язнював користувачів за їхню активність у мережі зі швидкістю приблизно один раз на вісім днів.

При цьому в РФ ціни на підключення зросли; влада продовжила спроби заблокувати зашифровану програму обміну повідомленнями Telegram; запровадила кілька нових категорій висловлювань в інтернеті, які були підставою як для видалення вмісту, так і для кримінальних покарань; і врешті уряд прийняв рішення про так званий "суверенний інтернет".

 

Порівняти рівень інтернет-свободи в Україні з іншими країнами світу можна на карті. Загалом у рейтингу свободи в інтернеті Україна отримала 56 балів зі 100 ( минулого року — 55), Росія — 31 бал зі 100 (минулого року — 33).

Найкраща ситуація з інтернет-свободою в Ісландії (95), Естонії (94), Канаді (87) та Німеччині (80).

Найгірша — у Китаї (10), Ірані (15), Сирії (17), Кубі (22) та В’єтнамі (24).

Як повідомляв MediaSapiens, організація Cable оприлюднила рейтинг швидкості інтернету в 207 країнах світу. Україна опинилася на 81 місці, втративши 23 позиції, порівняно з 2018 роком.

Media Sapiens

Наживо

Ефір

  • 03:20 Т/с «Марс. Хроніки майбутнього»
  • 04:20 В полі зору
  • 04:35 Час-Time
  • 04:50 Д/с «Машина часу»
  • 05:10 Музика на Галичині

Персони

"Немає нічого поганого, що б на добре не вийшло"
Оксана Лісовська