Неділя, 31 Травня
Головна Медіапростір Майже третина українських підлітків були жертвами кібербулінгу — ЮНІСЕФ

Майже третина українських підлітків були жертвами кібербулінгу — ЮНІСЕФ

327

Приблизно кожен третій підліток в Україні ставав жертвою булінгу (цькування) в інтернеті.


Такими є результати опитування, проведеного у 30 країнах світу, яке 4 вересня представив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Спеціальна представниця Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей.

«В Україні 29% опитаних підлітків були жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття», — йдеться у звіті.

Майже три чверті респондентів, які анонімно відповіли на запитання молодіжного опитування U-Report, також зазначили, що найчастіше онлайн-булінг трапляється в соціальних мережах, зокрема у Фейсбуці, Інстаграмі, Снапчаті і Твіттері.

На питання, хто, на їхню думку, має відповідати за подолання булінгу, більше половини українських підлітків зазначили, що проблему може вирішити сама молодь. У той же час, кожен п’ятий український підліток вважає, що державні органи теж мають відповідальними за подолання кібербулінгу. 14 % молодих людей вбачають необхідність залучення школи і ще 12 % — інтернет-провайдерів.

 

Близько 32 % опитаних з інших країн вважають, що за подолання кібербулінгу має відповідати держава, 31 % – що самі молоді люди, 29 % відповідальними назвали інтернет-провайдерів.

ЮНІСЕФ досліджував ситуацію серед молоді віком від 13 до 24 років в 30 країнах. Скрізь результати були приблизно однаковими, не залежно від рівня розвитку країни. Близько третини опитаних ставали жертвами булінгу в інтернеті.

Як повідомляв «Детектор медіа», у липні цього року в Інстаграмі з’явився захист дітей від булінгу.

У грудні минулого року в Україні прийняли спеціальний Закон для протидії цькуванню. Він передбачає для неповнолітніх штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи. На практиці його вперше застосували у лютому цього року, оштрафувавши ученицю Бориспільської школи №7 на 850 грн. Дівчина опублікувала в Інстаграмі непристойне фото, яке могло нанести «шкоду психічному здоров’ю потерпілої».

Media Sapiens

Наживо

Ефір

  • 12:00 Телемагазин
  • 12:15 Зелена планета
  • 12:30 Готувати легко
  • 12:45 Вулиця
  • 13:00 Спробуй наживо

Персони

"Ніколи не здавайся"
Оксана Гуменяк