Четвер, 21 Лютого
Головна На часі Фактично кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів — НСЖУ

Фактично кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів — НСЖУ

464

В Україні у липні зафіксовано вісім випадків фізичної агресії щодо журналістів.


Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Національної спілки журнілстів України.

“Напади сталися у Києві та області, на Дніпропетровщині, Чернігівщині, у курортних Одесі та Херсоні. Про побиття чоловіка працівниками СБУ заявляє також дружина турецького журналіста Юсуфа Інана, якого силоміць депортували з Миколаєва до Туреччини. Також зафіксовано 2 випадки пошкодження редакційного майна - у Дніпропетровській області підпалили редакцію газети «Событие», а у Сумській області згорів автомобіль журналіста-розслідувача”, - йдеться в повідомленні.

Загалом, як підкреслили в НСЖУ, відповідно до моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який вони проводять спільно з партнерськими організаціями, за 7 місяців 2018 року трапилось 53 інциденти із застосуванням сили до журналістів.


“Фактично кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів. Маємо 53 інциденти з початку року у Києві та регіонах при відсутності прецедентів належного покарання за атаки на журналістів. І що характерно, в окремих нападах ми звинувачуємо самих силовиків. Тому рівень тривоги у журналістських колах щодо фізичної безпеки є надзвичайним”, - заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Як повідомлялося, «Індекс фізичної безпеки журналістів» – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії щодо журналістів і медіа України. Індекс фізичної безпеки журналістів України укладається НСЖУ спільно з партнерами: ГО «Інформаційна безпека», ГО «Платформа прав людини», Академією української преси та Інститутом розвитку регіональної преси.

Укрінформ

Наживо

Ефір

  • 14:15 Вісті
  • 14:30 Телемагазин
  • 14:45 Вічне древо
  • 15:15 Веселий нотний стан
  • 15:30 Дитячий калейдоскоп

Персони

«Боже, дай мені розум і душевний спокій, щоб змиритися з тим, чого я не можу змінити; силу, аби змінити те, що можу, і мудрість — відрізнити одне від другого». Климентій Шептицький
Мар'яна Мазур