Понеділок, 18 Червня
Головна Медіапростір Боти пишуть 84% російськомовних твітів про присутність НАТО у Балтії, - дослідження Stratcom

Боти пишуть 84% російськомовних твітів про присутність НАТО у Балтії, - дослідження Stratcom

241

Центр стратегічних комунікацій НАТО (Stratcom) опублікував доповідь щодо активності російськомовних ботів у Twitter.


Два з трьох Twitter-акаунтів, які пишуть російською мовою про присутність НАТО в Східній Європі є ботами, йдеться у ній. Як підрахували в Stratcom, загалом боти генерують 84% російськомовних повідомлень на цю тему. В англомовному сегменті на ботів припадає 46% всього контенту. Найчастіше у твітах згадуються чотири країни: Естонія, Латвія, Литва та Польща. При цьому найчастіше мішенню для ботів стає Естонія.

Для аналізу Stratcom використав твіти, написані в період з 1 березня по 30 серпня 2017 року. Ще одним критерієм для відбору була згадка в них НАТО та зазначених вище країн.

 

У першій частині інфографіки порівнюється кількість згадок про кожну з країн. Жовтим позначено кількість твітів, написаних справжніми акаунтами, синім - написаних ботами. У другій частині інфографіки порівнюється кількість твітів, написаних ботами, у розрізі по країнах. Джерело: Stratcom.

Загальна кількість проаналізованих твітів склала близько 32 тисяч. Кожен третій з них був написаний російською мовою. Також дослідники дійшли висновку, що російськомовні користувачі в середньому вдвічі активніші за англомовних ботів. На їх думку, це можна пояснити тим, що Twitter ретельніше контролює англомовний контент, ніж російськомовний.

Твіти російською мовою здебільшого були написані про військові навчання та пов’язані з цим теми. Твіти англійською мовою більше стосувалися зовнішньополітичних проблем США, коментарів президента Дональда Трампа про НАТО та його візиту до Польщі в липні цього року.

При цьому обсяг англомовних повідомлень від ботів залишався стабільним - приблизно 3400 твітів на місяць. Однак обсяг російськомовних твітів коливався: від великої кількості в травні та червні до значного зменшення у липні.

 

Коливання активності російськомовних ботів у Twitter. Джерело: Stratcom.

Як писав MediaSapiens, дослідники Університету Південної Каліфорнії дійшли висновку, що в сервісі мікроблогів Twitter від 9% до 15% активних користувачів Twitter є ботами. Місячна аудиторія сервісу становить 319 млн осіб, відповідно близько 48 млн акаунтів - це боти, підрахували дослідники.  За власними оцінкамиTwitter, частка ботів серед користувачів сервісу значно менше і становить близько 8,5%. 


Media Sapiens

 

Наживо

Ефір

  • 09:15 Школа має талант. Ч. 2
  • 10:30 Deutsche Welle: “Global 3000”
  • 11:00 Час-Time
  • 11:15 М/с “Летючий будинок”
  • 11:45 Дитячий калейдоскоп

Персони

«Час усе поставить на свої місця»
Світлана Клебан