Середа, 19 Червня
Головна На часі 50 країн зобов'язалися боротися з кіберзлочинністю: Росія – ні

50 країн зобов'язалися боротися з кіберзлочинністю: Росія – ні

307

12 листопада представники 50 країн та понад 150 компаній підписали документ «Париж закликає до довіри та безпеки в кіберпросторі», в якому взяли на себе зобов'язання активніше боротися з кіберзлочинністю.


Про це повідомило агентство AP.

Зокрема підписанти пообіцяли протидіяти втручанню в вибори в їхніх країнах та мовою ненависті. Документ також передбачає спільну роботу із запобігання такій діяльності, як онлайн-цензура та крадіжки комерційних таємниць.

Документ підписали країни-члени Євросоюзу, Японія та Канада, тоді як підписи не поставили США, Росія та Китай. Його підтримали також такі великі інтернет-компанії як Facebook, Google та Microsoft. 

Одним з ініціаторів підписання документу був президент Франції Еммануель Макрон. 11 листопада на організованому ЮНЕСКО Форумі з управління інернетом він заявив,  що в світі існує потреба кращого регулювання інтернету. Пан Макрон також повідомив, що Facebook погодився прийняти в першій половині 2019 року групу французьких посадовців, які спостерігатимуть за боротьбою з мовою ненависті в соціальній мережі. За словами президента Франції, цей захід покликаний розробити «точні, конкретні спільні пропозиції щодо боротьби з мовою ненависті та образливим контентом».

Під час виступу на іншому саміті щодо нових технологій у Парижі прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо зазначив, що важливим завданням суспільства, технологічних компаній та уряду є «заспокоїти людей, що інновації, технології ... нададуть їм нові можливості й дозволять почуватися частиною світу, який ми будуємо, і посідати в ньому робочі місця, які ми створюємо».

Нагадаємо, в вересні Палата представників США одноголосно схвалилазаконопроект про санкції за кіберзлочини. Такий крок мав на меті захистити країну від втручання у виборчі процеси та від впливу на найважливіші об’єкти інфраструктури. У жовтні ж Департамент юстиції США висунув звинувачення семи російським офіцерам ГРУ в здійсненні низки кібератак.

Минулого місяця також уряд Великої Британії звинуватив військову розвідку Росії в причетності до чотирьох великих кібератак.
 
Днями Координатор міжнародної політики з кібербезпеки у Міністерстві закордонних справ Польщі Марек Щигель заявив, що в Європейському союзі активно обговорюють запровадження механізму санкцій за проведення кібератак.


Media Sapiens

Наживо

Персони

«Життя прекрасне, стався до людей так, як хочеш, щоб ставились до тебе й пам'ятай, що від посмішки світлішає найпохмуріший день»
Галина Філіпова