Понеділок, 25 Травня
Головна На часі ЯК КАРАНТИН ПОЗНАЧИВСЯ НА ТЕЛЕДИВЛЕННІ

ЯК КАРАНТИН ПОЗНАЧИВСЯ НА ТЕЛЕДИВЛЕННІ

125

Під час карантину очікувано зріс телеперегляд. Телеперегляд, як відомо, складається з двох складових – кількості людей, які дивляться телевізор (охоплення) і часу, що ці люди проводять перед телевізором (середній час перегляду). Під час карантину практично не змінилося охоплення, а ось середній час перегляду істотно зріс.

Телеперегляд шляхом середнього часу перегляду зріс за всіма ключовими аудиторіями – і за найширшою аудиторією 4+, за 18+ і за комерційною аудиторією 18-54, 50+ –.

Але давайте детальніше розберемо комерційну аудиторію. Оскільки, по-перше, саме за нею найчастіше телеканали аналізують свої показники, а по-друге, у цій аудиторії спостерігається найбільше зростання у зв’язку з тим, що її базовий телеперегляд нижчий.

На 11 тижні (9-15 березня) – перехідному тижні від «нормального» життя до карантину (карантин у школах з четверга, 12.03.) Загальний телеперегляд у порівнянні з 10-го, останнього «нормального» тижня (2-8.03), зріс на 10%.

А на 12 тижні (16-22.03), першому повноцінному тижні карантину, у порівнянні з 10 тижнем, загальний телеперегляд за комерційною аудиторією зріс на 17%.

22.03.2020 був один з найвищих показників телеперегляду з початку 2020 року – 19,48%, вищий телеперегляд було тільки 01.01.2020 – 21,13%. Така ж картина спостерігається і за найбільшою аудиторією 4+.

Для повнішої картини та щоб переконається, що у 2020 році не було аномалій, наприклад на 10 тижні, з яким ми порівнюємо, варто порівняти телеперегляд 12 тижня 2020 року і 12 тижня 2019 року. Тут також спостерігається приріст на 18%.

Далі, аналізуючи зміни, будемо порівнювати останній тиждень «нормального» життя – 10 тиждень 2020 року і перший повноцінний тиждень карантину – 12 тиждень 2020 року.

Телеперегляд зріс у всіх слотах з 9 ранку і до 12 ночі – графік 1.

 

Приросли абсолютно всі аудиторії, крім чоловіків 65+, у яких і так був один з найвищих рівнів телеперегляду. Найбільше зростання спостерігається серед молодих аудиторій – у жінок до 35 років, у чоловіків до 25 років – тих аудиторій, які традиційно мало часу проводили біля екранів.

Також спостерігається приріст у всіх регіонах. Найбільший приріст у регіону з найнижчим телепереглядом – у Києві + 23% (12 тиждень у порівнянні з 10 тижнем) – таблиця 2.

 

А що ж сталося з контентними уподобаннями аудиторії?

Топ-6 каналів наростили свою сукупну частку на 4%. У рамках топ-6 найбільш істотно приросли канал Україна (+ 14%) і ICTV (+ 8%). Дитячі канали приросли на 8%. Музичні канали та Other TV знизилися. А ось що особливо привернуло увагу глядача під час карантину – це новини. Новинні канали приросли на 29%, та й новини на топ-5 істотно зросли – таблиця 3.

Крім новин на топ-6 виросли соціально-політичні шоу і кіно-серіальний контент. Цікаво, що серіал на медичну тематику, як раз пройшов з низькими частками. Це, звичайно, окремий випадок, але він, швидше за все, говорить про те, що українці хочуть отримувати інформацію про стан справ з новин, а в серіалах аудиторія шукає відволікання від важкої ситуації, що склалася і не хоче стикатися з медичної темою у тому контенті, який дозволяє розслабитися і відволіктися від приголомшливої реальності.

Телекритика

Наживо

Персони

"Будь собою, інші ролі зайняті ".
Ірина Владика